
Grupa ratownicza zrzesza osoby z wykształceniem medycznym oraz ratowników przeszkolonych w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dbając o utrzymanie wysokiego poziomu umiejętności członków grupy organizujemy i bierzemy udział w szkoleniach oraz manewrach terenowych, współpracując z innymi jednostkami ratowniczymi (np. PSP, OSP, Straż Miejska czy grupy ratownictwa PCK z innych województw).
Profesjonalny sprzęt oraz wysokie kwalifikacje ratowników umożliwiają skuteczne działanie, gdy gra toczy się o ludzkie życie. Ratownicza pasja łączy w zespół przygotowany do działania w trudnych i zmiennych sytuacjach, a nasze różnorodne zainteresowania (są wśród nich miłośnicy żeglarstwa, wspinaczki, rajdów…) sprawiają, że ratownicy są gotowi by stanąć na wysokości zadania niezależnie od warunków.
HISTORIA GRUPY

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą organizacją humanitarną w Polsce. Pomagamy od ponad 90 lat i nie byłoby to możliwe bez udziału ludzi o ogromnym sercu. Historia naszego zespołu sięga 1996 roku, kiedy to powstała Krakowska Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża. 10 lat później w ramach struktur PCK powstaje w Krakowie druga jednostka: Grupa Ratownictwa COR Polskiego Czerwonego Krzyża. 4 lata istnienia obu grup zbliżyły je do siebie na tyle, by w 2010 doszło do ich połączenia, w wyniku czego wyłonił się jeden silny zespół , który tworzymy do dziś. Ostatnią ważną datą w rozwoju Grupy jest rok 2013, kiedy to uzyskaliśmy status jednostki wspierającej Państwowy System Ratownictwa Medycznego. Oczywiście nie spoczęliśmy na laurach i dalej rozwijamy zespół, a jego historia piszę się dalej.
Choć zmieniała się nazwa, zmieniali się ludzie, sprzęt czy nawet siedziba, to zawsze gościła i pozostawała w nas pasja. Pasja która sprawia, że stale jesteśmy gotowi nieść pomoc potrzebującym w ramach Systemu Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża.
Jednakże nasza działalność nie kończy się jedynie na tragicznych zdarzeniach. Współpracujemy także z takimi instytucjami jak Urząd Miasta Krakowa oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe by dbać o uczestników imprez, zarówno tych masowych i tych bardziej kameralnych – organizowanych w naszym mieście i w jego okolicach.