Małopolski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników, rozmieszczonych na terenie województwa małopolskiego.

 

Wszystkie pojemniki są własnością Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia które wydawane są osobom potrzebującym, zaś środki pozyskane ze sprzedaży części zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.

 

Małopolski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża i MPO Kraków wspólnie opracowały dla Krakowa wyjątkowy program odbioru i zagospodarowania tekstyliów. Aby skorzystać z programu wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worka/worków. W umówionym czasie podjedzie ekipa programu 100 procent korzyści i odbierze worki. Udział w akcji nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Oddając niepotrzebne tekstylia w ramach programu można mieć pewność, że trafią one we właściwe ręce. Ubrania są selekcjonowane przez pracowników PCK i przekazywane potrzebującym z terenu Krakowa.

 

Więcej informacji o programie i jego zasadach można znaleźć na stronie: www.100procentkorzysci.pl.

 

 

Odzież przekazywana przez mieszkańców Krakowa trafia do Punktu Wydawania Odzieży na os. Zielonym 16. Odzież ta jest wydawana osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej posiadającym skierowania z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

 

 

 

Punkt Wydawania Odzieży MOO PCK

Kraków, Os. Zielone 16

wtorki i piątki

czynne: 10.00-14.00

Gdzie można oddać tekstylia?

Wszystkie aktualne lokalizacje pojemników PCK w województwie małopolskim można znaleźć w pliku pdf, poniżej oraz na stronie projektu www.pck.pl/tekstylia. Wykazy miejsc z nowymi lokalizacjami są na bieżąco aktualizowane.

Jak rozpoznać pojemniki PCK?

Wszystkie pojemniki Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża są odpowiednio oznakowane. Elementy, na jakie należy zwrócić uwagę, to: obecność znaku PCK oraz kontakt do lokalnego oddziału organizacji.

Jakie tekstylia zbierane są do pojemników PCK?

Do pojemników można wkładać zarówno ubrania, jak i pościel, ręczniki, nawet pluszowe zabawki i buty połączone w pary. Przekazując tekstylia, zadbaj o to, aby były czyste i spakowane w komplety.

Kto odpowiada za pojemniki ze znakiem PCK?

Polski Czerwony Krzyż jest właścicielem pojemników, w których gromadzone są tekstylia, dlatego PCK odpowiada zarówno za lokalizację tych pojemników, jak i za ich stan. Regularne opróżnianie pojemników leży jednak po stronie naszych partnerów. Ponieważ zdarzało się w przeszłości, że pojemniki były niszczone lub przepełnione, postanowiliśmy na każdym z nich umieścić dane kontaktowe do oddziału PCK – gorąco prosimy o sygnalizowanie wszelkich niepokojących sytuacji związanych ze stanem i umiejscowieniem pojemników.

W jaki sposób zgłosić przepełnienie pojemników?

Należy zadzwonić pod numer 500-033-266 w godz. 8.00-16.00. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku.

Jeśli jesteś właścicielem terenu i chcesz wspierać PCK udostępnij nam swoje miejsce. Nasz pojemnik ma wymiary

120 x 120 x 222 cm. Sprawisz wielka radość wielu ludziom w Twojej okolicy.

 

Prosimy skontaktuj się z nami: krakow.tekstylia@pck.org.pl

 

 

Jeśli chcesz przekazać rzeczy napisz albo zadzwoń do nas krakow.tekstylia@pck.org.pl; tel: 500 033 266, umieścimy informację na stronie.

 


 

Ofiarowane artykuły przekażemy najbardziej potrzebującym: ubogim, bezdomnym, rodzinom wielodzietnym lub ofiarom klęsk i katastrof. Zapotrzebowanie na pomoc doraźną jest zawsze większe niż możliwość jego zaspokojenia, a zakres pomocy, jakiej udzielimy, zależy tylko od Twojej hojności i życzliwości.

 

Dary przekazujemy w oparciu o informacje uzyskane od władz samorządowych, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz na podstawie rozeznania naszych wolontariuszy i pracowników.

 

AKTUALNE RZECZY MOŻLIWE DO PRZEKAZANIA:

  • Wózek dziecięcy (odbiór osobisty na terenie Krakowa)
  • Antena telewizyjna (odbiór osobisty na terenie Krakowa)

 

Lodówka Whirpool klasa A, szerokość 54,5cm, głębokość 55cm, wysokość 85cm. Lodówka ma około 10 lat, z tym, że przez 6 lat praktycznie nie była używana, ponieważ mieszkanie stało puste.
Lodówka znajduje się w Krakowie przy ul. Gnieźnieńskiej 24/100. Ewentualny odbiór wtorek 14.05 bądź 15.05 po godzinie 16.

 

MEBLE: 

– szafa dwudrzwiowa
– szafka z szufladami (jedna połowa) i półkami (druga połowa)
– szafka z półkami w dolnej części i barkiem w górnej części (zawiasy w barku do wymiany)
– nadstawki/oszklone witryny nad 2 szafki

Ze względu na trwający remont udało się wykonać odsłonięte tylko jedno zdjęcie wchodzącej w skład zestawu szafy dwudrzwiowej, powinno jednak dać ono pogląd na typ mebli. Pozostałe dwie zabezpieczone są szczelnie folią.

Numer kontaktowy: 733 546 053

 

Inne: 

Do nieodpłatnego przekazania są – w bardzo dobrym stanie – dwie meblościanki (jedna: 5 m, druga: 3,5 m) oraz meble kuchenne. 

Do tego wyposażenie AGD: lodówka, pralka, kuchenka (3 palniki gazowe + 1 elektryczny). 

Do samodzielnego odbioru z ulicy Paulińskiej. W celu uzyskania detali należy zgłosić się pod nr tel kom: 696-358-729

Nie posiadamy zdjęć w/w wyposażenia, lecz istnieje możliwość osobistego zapoznania się ze stanem faktycznym.

 

Kontakt w sprawie odbioru i przekazania:  krakow.tekstylia@pck.org.pl; tel: 500 033 266.

tel: 500 033 266,
tel: (12) 422 91 15 wew. 28.

Adres e’mail: krakow.tekstylia@pck.malopolska.pl

krakow.tekstylia@pck.org.pl


Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża

ul. Studencka 19, 31-116 Kraków, parter

ARTYKUŁY