Polski Czerwony Krzyż wraz z partnerami: CPLG, Viacom Nickelodeon Consumer Products i kanałem dziecięcym Nick Jr., stworzył program edukacyjny „Bezpieczny Patrol”, którego głównym celem jest edukacja przedszkolaków w kwestii szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Z naszych doświadczeń wynika, że edukacja przedszkolna jest najlepszym momentem na zbudowanie właściwych wzorców zachowań.

„Psi Patrol” jest jednym z najchętniej oglądanych seriali animowanych przez polskich przedszkolaków. Opowiada o chłopcu o imieniu Ryder, który stoi na czele grupy szczeniaków-ratowników. Fabuła serialu pozwoliła na przygotowanie dla dzieci materiałów, w których pieski pokazują, jak zadbać o własne bezpieczeństwo w różnych sytuacjach.

Akcja wspierana jest przez dedykowaną stronę http://www.nick.com.pl/bezpiecznypatrol na której znajdują się informacje o programie, materiały do pobrania dla dzieci i nauczycieli oraz odcinki bajki, poruszające tematykę poszczególnych zajęć.

 

Pierwsza edycja programu realizowana była w Małopolsce w roku szkolnym 2018/2019. W całej Polsce objętych programem zostało 50 000 dzieci, a w Małopolsce uczestniczyły w nim 72 przedszkola, co dało w sumie udział; 3600 dzieci.

Program zawierał 6 głównych tematów:

  1. Wiedza na temat bezpieczeństwa (numery alarmowe).
  2. Bezpieczeństwo na drodze.
  3. Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportu.
  4. Bezpieczeństwo podczas wakacji.
  5. Bezpieczeństwo w zimie.
  6. Ekologia, recykling.

 Na rok szkolny 2019/2020 planowana jest kolejna edycja programu. Szczegóły dot. zgłoszeń opublikowane będą w AKTUALNOŚCIACH na naszej stronie.