Krwiobieg Kraków to cykliczna charytatywna impreza organizowana przez Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą w Krakowie. Wydarzenie to łączy propagowanie honorowego krwiodawstwa z jedną z najprostszych form ruchu – bieganiem.

 

Impreza odbywa się przy Bulwarach Wiślanych (pod Wawelem); pojawiają się na niej grupy pasjonatów najpopularniejszego obecnie w Polsce sportu – biegania. Spotykają się tam również ludzie, których jednoczy inna pasja – pomoc innym poprzez oddanie cząstki siebie: grupa Honorowych Dawców Krwi.

 

 

Przychodzą całe rodziny, uczniowie, przyjaciele, znajomi, współpracownicy, studenci i seniorzy – wszyscy, którzy łączą spędzanie weekendu z aktywnym wypoczynkiem. W czasie trwania biegu będzie można oddać krew- 450 ml, które ratuje życie!

 

Nad organizacją czuwa Małopolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża – najstarsza i najbardziej wszechstronna organizacja humanitarna w Polsce. Naszą podstawową misją jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności.

 


 

RODZAJE BIEGÓW

1) BIEGI DZIECIĘCE

• 1 grupa: 3-10 lat – 500 m
• 2 grupa: 11-16 lat – 1000 m

2) BIEG ZASADNICZY

• 1 grupa: 5 km
• 2 grupa: 10 km

3) MARSZOBIEG Z KIJKAMI NORDIC WALKING

(dla osób powyżej 55 roku życia)

ZAPISY ODBYWAJĄ SIĘ POPRZEZ NA STRONĘ WWW.KRWIOBIEGKRAKOW.PL

 

Profil na Facebooku: TUTAJ

 

Zapisy odbywają się przez formularz internetowy w zakładce zapisy do ostatniego piątku przed biegiem – do godziny 12:00 – lub do wyczerpania limitu miejsc (1000 osób). Każdy uczestnik jest zobowiązany do wniesienia opłaty startowej przez system Dotpay w chwili rejestracji, przez formularz e-zgłoszenia. Wyjątek stanowią osoby nie posiadające konta internetowego: takie osoby mogą zapisać się i dokonać opłaty startowej w kasie biura małopolskiego oddziału okręgowego PCK, nie później jednak niż do wspomnianego ostatniego piątku przed sobotnim biegiem, do godz. 12:00 lub w dniu biegu, w godzinach 8:00 – 11:00 w biurze biegu (zapisy w miasteczku biegowym odbywają się tylko w przypadku, gdy niewyczerpany zostaje limit miejsc – 1000).

 

 

ZAPIS INTERNETOWY = REJESTRACJA + OPŁATA (jednoczesna)

ZAPIS OSOBISTY W BIURZE PCK = REJESTRACJA + OPŁATA (jednoczesna)

 

Udział w biegu jest objęty opłatą startową, uzależnioną od wybranego pakietu i czasu kiedy się go wykupi. Szczegółowe informacje dotyczące pakietów znajdują się w zakładce ZAPISY i dalej w: OPISY PAKIETÓW.

 

 

 

 

BIURO BIEGU

 

Biuro Biegu organizowane jest w biurze Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża, przy ul. Studenckiej 19 w Krakowie. W dniu zawodów biuro przeniesione zostaje w okolice startu Biegu i zajmuje się wydawaniem pakietów startowych, kontynuując zapisy w godzinach 8:00 – 11.00.

Na terenie miasteczka biegowego organizator zapewnia szatnie bez natrysków oraz depozyt w pobliżu startu i mety biegu.

 

 

W ramach opłaty startowej uczestnik otrzymuje pakiet zawierający:

♥ numer startowy

♥ pamiątkową koszulkę

♥ wodę

♥ batonik energetyczny

♥ możliwe dodatki od Sponsorów

♥ medal dla każdej osoby która ukończy bieg

 

 

Podczas odbioru pakietu zawodnicy muszą okazać dokument ze zdjęciem oraz, jeżeli ich dotyczy – dokument potwierdzający niższą opłatę startową (uczniowie/studenci – legitymację, w przypadku krwiodawców legitymację honorowego dawcy krwi bez względu na stopień).

 

Krwiobieg nie mógłby się odbyć bez ogromnego wsparcia wolontariuszy, którzy pomagają rozłożyć i złożyć miasteczko biegowe, w biurze biegu wydają pakiety startowe, zapewniają zabezpieczenie i ochronę trasy, dekorują biegaczy medalami na mecie, zapewniają posterunki z wodą, opiekują się dziećmi podczas startu w biegu rodziców, prowadza pokazy pierwszej pomocy i wykonują wiele innych ważnych i odpowiedzialnych czynności.

Zapraszamy serdecznie! 🙂
Do zobaczenia! Zespół KrwioBIEGu Kraków ♥ ♥ ♥