Uwaga: Zasady oddawania tekstyliów różnią się między Krakowem a pozostałą częścią Małopolski. Przejdź do strony dotyczącej terenów poza Krakowem.

801 084 084

Umów odbiór spod samych drzwi

infolinia dostępna w dni powszednie w godzinach 7:00-15:00

Małopolski Odział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz MPO Kraków wspólnie opracowały dla Krakowa wyjątkowy program odbioru i zagospodarowania tekstyliów. Aby skorzystać z programu wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worka/worków. W umówionym czasie podjedzie ekipa programu 100 procent korzyści i odbierze worki. Udział w akcji nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą. Oddając niepotrzebne tekstylia w ramach programu można mieć pewność, że trafią one we właściwe ręce. Ubrania są selekcjonowane przez pracowników PCK i przekazywane potrzebującym z terenu Krakowa.

Jakie tekstylia można oddać?

Do pojemników można wkładać zarówno ubrania, jak i pościel, ręczniki, nawet pluszowe zabawki i buty połączone w pary. Przekazując tekstylia, zadbaj o to, aby były czyste i spakowane w komplety.

Do kogo trafią przekazane rzeczy?

Przekazane do nas ubrania i inne tekstylia są w pierwszym kroku sortowane pod kątem używalności. Te, które nie nadają się do przekazania potrzebującym, trafiają do utylizacji. Pozostałe są dostarczane do Punktu Wydawania Odzieży małopolskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża, gdzie mogą zostać odebrane przez osoby posiadające odpowiednie skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dotychczas możliwe było przekazywanie tekstyliów bezpośrednio w siedzibie Małopolskiego Oddziału Okręgowego PCK przy ulicy Studenckiej, oraz za pośrednictwem obecnych na terenie Krakowa pojemników, jednak obecnie umówienie odbioru przez infolinię jest jedynym sposobem dla mieszkańców Krakowa na oddanie tekstyliów.